| Manufacturers: | Johanson Technology Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Data Sheet: | L-03C2N2SV4T |
| Description: | FIXED IND 2.2NH 200MA 440 MOHM |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Johanson Technology Inc. |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Type | Multilayer |
| Series | - |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 2 @ 100MHz |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±0.3nH |
| Inductance | 2.2nH |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 01005 (0402 Metric) |
| Material - Core | Ceramic |
| Size / Dimension | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| DC Resistance (DCR) | 440mOhm Max |
| Current - Saturation | - |
| Current Rating (Amps) | 200mA |
| Height - Seated (Max) | 0.009" (0.23mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Supplier Device Package | 01005 (0402 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 12.3GHz |
| Inductance Frequency - Test | 100MHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |