| Manufacturers: | Johanson Technology Inc. |
|---|---|
| Product Category: | RF Filters |
| Data Sheet: | 2450BP14D0100T |
| Description: | RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0603 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Johanson Technology Inc. |
| Product Category | RF Filters |
| Ripple | - |
| Series | - |
| Bandwidth | 100MHz |
| Frequency | 2.45GHz Center |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Filter Type | Band Pass |
| Part Status | Active |
| Height (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Insertion Loss | 1.7dB |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.23 | $0.23 | $0.22 |