BF5165-20B
Manufacturers: JKL Components Corp.
Product Category: Lamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
Data Sheet: BF5165-20B
Description: CCFL WH LAMP 800V 5MA 5.6X165MM
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer JKL Components Corp.
Type CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Output 7000 cd/m2
Series -
Current 5mA
Voltage 800V (Start), 400V (Operating)
Part Status Obsolete
Size / Dimension 5.6mm x 165mm