| Manufacturers: | Infineon Technologies |
|---|---|
| Product Category: | Magnetic Sensors - Switches (Solid State) |
| Data Sheet: | TLE4927CE6947HAMA1 |
| Description: | MAGNETIC SWITCH SPEC PURP SSO-3 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Product Category | Magnetic Sensors - Switches (Solid State) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Features | - |
| Function | Special Purpose |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Technology | Hall Effect |
| Output Type | Open Drain |
| Part Status | Active |
| Polarization | - |
| Sensing Range | - |
| Package / Case | 3-SIP, SSO-3-09 |
| Test Condition | - |
| Voltage - Supply | 3.2V ~ 26V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 175°C (TA) |
| Current - Output (Max) | 20mA |
| Current - Supply (Max) | 6.8mA (Typ) |
| Supplier Device Package | SSO-3 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $2.90 | $2.84 | $2.79 |