| Manufacturers: | Infineon Technologies |
|---|---|
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers - Application Specific |
| Data Sheet: | SLB9635TT12FW317XUMA1 |
| Description: | IC SECURITY TPM I2C 28TSSOP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Product Category | Embedded - Microcontrollers - Application Specific |
| Series | - |
| RAM Size | - |
| Interface | LPC |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Applications | Trusted Platform Module (TPM) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 2 |
| Core Processor | 16-Bit |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Base Part Number | SLB9635 |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Controller Series | - |
| Program Memory Type | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |