| Manufacturers: | Infineon Technologies |
|---|---|
| Product Category: | RF Transceiver ICs |
| Data Sheet: | BGT24AT2E6433XUMA1 |
| Description: | IC RF TXRX 32POWERVFQFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Product Category | RF Transceiver ICs |
| Type | TxRx Only |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Protocol | - |
| Frequency | 24GHz |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Modulation | - |
| Memory Size | - |
| Part Status | Active |
| Sensitivity | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-PowerVFQFN |
| Power - Output | 10dBm |
| Data Rate (Max) | - |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Serial Interfaces | SPI |
| RF Family/Standard | - |
| Current - Receiving | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Transmitting | - |
| Supplier Device Package | PG-VQFN-32-9 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $10.56 | $10.35 | $10.14 |