| Manufacturers: | Infineon Technologies |
|---|---|
| Product Category: | RF Switches |
| Data Sheet: | BGS18GA14E6327XTSA1 |
| Description: | IC RF SWITCH SP8T 3.8GHZ ATSLP14 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Product Category | RF Switches |
| IIP3 | - |
| P1dB | - |
| Series | - |
| Circuit | SP8T |
| RF Type | - |
| Features | - |
| Topology | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Isolation | 33dB |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Insertion Loss | 0.7dB |
| Package / Case | 14-UFQFN Exposed Pad |
| Test Frequency | 3.5GHz |
| Frequency Range | 100MHz ~ 3.8GHz |
| Voltage - Supply | 3V |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | ATSLP-14-4 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |