| Manufacturers: | Infineon Technologies |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | BGA824N6E6327XTSA1 |
| Description: | IC AMP GALIL 1.55-1.615GHZ TSNP6 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 17dB |
| P1dB | -9dBm |
| Series | - |
| RF Type | Galileo, GLONASS, GPS |
| Frequency | 1.55GHz ~ 1.615GHz |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | 0.55dB |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Test Frequency | 1.55GHz ~ 1.615GHz |
| Current - Supply | 3.8mA |
| Voltage - Supply | 1.5V ~ 3.3V |
| Supplier Device Package | TSNP-6-2 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.26 | $0.25 | $0.25 |