| Manufacturers: | Infineon Technologies |
|---|---|
| Product Category: | Interface - Controllers |
| Data Sheet: | ADM8513X-AD-T-1 |
| Description: | IC CTRLR USB TO EHTERNET 48-LQFP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Product Category | Interface - Controllers |
| Series | - |
| Function | Bridge, USB to Ethernet |
| Protocol | Ethernet |
| Interface | USB |
| Packaging | Tray |
| Standards | USB 1.1, 10/100 Base-T/TX PHY |
| Part Status | Obsolete |
| Package / Case | 48-LQFP Exposed Pad |
| Base Part Number | ADM8513 |
| Current - Supply | 150mA |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | PG-LQFP-48-1 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |