MWI25-12A7
Manufacturers: IXYS
Product Category: Transistors - IGBTs - Modules
Data Sheet: MWI25-12A7
Description: MOD IGBT SIXPACK RBSOA 1200V E2
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer IXYS
Input Standard
Series -
IGBT Type NPT
Part Status Active
Power - Max 225W
Configuration Three Phase Inverter
Mounting Type Chassis Mount
NTC Thermistor No
Package / Case E2
Base Part Number MWI
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package E2
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.7V @ 15V, 25A
Current - Collector (Ic) (Max) 50A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 1.65nF @ 25V
Current - Collector Cutoff (Max) 2mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200V