IXFR32N100P
Manufacturers: IXYS
Product Category: Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Data Sheet: IXFR32N100P
Description: MOSFET N-CH 1000V 18A ISOPLUS247
Series HiPerFET™, PolarP2™
FET Type N-Channel
Packaging Tube
Vgs (Max) ±30V
Part Status Active
Mounting Type Through Hole
Package / Case ISOPLUS247™
Vgs(th) (Max) @ Id 6.5V @ 1mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 340mOhm @ 16A, 10V
Power Dissipation (Max) 320W (Tc)