| Manufacturers: | ISSI |
|---|---|
| Product Category: | Accessories |
| Data Sheet: | IS64WV51216EEBLL-10CT2LA3 |
| Description: | SRAM 8Mb 512Kx16 10ns LP Async SRAM A-Temp |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| RoHS | Details |
| Type | Asynchronous |
| Brand | ISSI |
| Series | IS64WV51216EEBLL |
| Packaging | Tray |
| Access Time | 10 ns |
| Memory Size | 8 Mbit |
| Memory Type | SRAM |
| Subcategory | Memory & Data Storage |
| Manufacturer | ISSI |
| Organization | 512 k x 16 |
| Product Type | SRAM |
| Interface Type | Parallel |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TSOP-48 |
| Product Category | SRAM |
| Moisture Sensitive | Yes |
| Supply Current - Max | 135 mA |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min | 2.4 V |
| Factory Pack Quantity | 96 |
| Shipping Restrictions | |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $15.18 | $14.88 | $14.58 |