| Manufacturers: | ISSI |
|---|---|
| Product Category: | USB Flash Drives |
| Data Sheet: | IS34ML01G081-BLI-TR |
| Description: | NAND Flash 1 Gbit(x8, 1 bit ECC), 63 Ball VFBGA, 3V, RoHS, IT, T&R |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Brand | ISSI |
| Series | IS34ML01G081 |
| Product | NAND Flash |
| Packaging | Reel |
| Memory Size | 1 Gbit |
| Memory Type | NAND |
| Subcategory | Memory & Data Storage |
| Manufacturer | ISSI |
| Product Type | NAND Flash |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Interface Type | Parallel |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | VFBGA-63 |
| Product Category | NAND Flash |
| Supply Current - Max | 30 mA |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Maximum Clock Frequency | 33 MHz |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $2.82 | $2.76 | $2.71 |