| Manufacturers: | ISSI |
|---|---|
| Product Category: | Accessories |
| Data Sheet: | IS21ES16G-JCLI |
| Description: | eMMC 16GB 3.3V 200Mhz eMMC 5.0 I-Temp |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| RoHS | Details |
| Brand | ISSI |
| Series | IS21ES16G |
| Packaging | Tray |
| Dimensions | 11.5 mm x 13 mm x 1 mm |
| Memory Size | 16 GB |
| Subcategory | Memory & Data Storage |
| Manufacturer | ISSI |
| Product Type | eMMC |
| Configuration | MLC |
| Interface Type | eMMC 5.0 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | FBGA-153 |
| Sustained Read | 255 MB/s |
| Sustained Write | 24.6 MB/s |
| Product Category | eMMC |
| Moisture Sensitive | Yes |
| Factory Pack Quantity | 152 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $28.09 | $27.53 | $26.98 |