| Manufacturers: | IDT |
|---|---|
| Product Category: | Accessories |
| Data Sheet: | 5962-8953605YA |
| Description: | FIFO 1024 X 9 BIT CMOS PARALLEL |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| RoHS | N |
| Brand | IDT |
| Width | 15.24 mm |
| Height | 1.65 mm |
| Length | 37.2 mm |
| Series | 5962-89536 |
| Packaging | Tube |
| Subcategory | Memory & Data Storage |
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Product Type | FIFO |
| Package / Case | CDIP-28 |
| Part # Aliases | 5962-89536 5962-8953605YA |
| Product Category | FIFO |
| Factory Pack Quantity | 13 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $30.36 | $29.75 | $29.16 |