| Manufacturers: | IDT |
|---|---|
| Product Category: | Accessories |
| Data Sheet: | 5962-8874002LA |
| Description: | SRAM 16K(2KX8) CMOS STATIC RAM |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| RoHS | N |
| Brand | IDT |
| Width | 7.62 mm |
| Height | 3.56 mm |
| Length | 32.51 mm |
| Series | 5962-88740 |
| Packaging | Tube |
| Subcategory | Memory & Data Storage |
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Product Type | SRAM |
| Package / Case | CDIP-24 |
| Part # Aliases | 5962-88740 5962-8874002LA |
| Product Category | SRAM |
| Factory Pack Quantity | 15 |
| Shipping Restrictions |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $16.81 | $16.47 | $16.14 |