| Manufacturers: | IDT |
|---|---|
| Product Category: | Accessories |
| Data Sheet: | 5962-3829411MXA |
| Description: | SRAM 64K Asynchronous 8K x 8 SRAM |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| RoHS | N |
| Brand | IDT |
| Width | 15.24 mm |
| Height | 1.65 mm |
| Length | 37.2 mm |
| Series | 5962-38294 |
| Packaging | Tube |
| Subcategory | Memory & Data Storage |
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Product Type | SRAM |
| Package / Case | CDIP-28 |
| Part # Aliases | 5962-38294 5962-3829411MXA |
| Product Category | SRAM |
| Factory Pack Quantity | 13 |
| Shipping Restrictions |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $31.75 | $31.12 | $30.49 |