| Manufacturers: | IDEC |
|---|---|
| Product Category: | Machine Vision - Cameras/Sensors |
| Data Sheet: | WB2F-100S1B |
| Description: | 2D BARCODE READER |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | IDEC |
| Product Category | Machine Vision - Cameras/Sensors |
| Type | 2D Code Reader |
| Series | WB2F |
| Features | - |
| Scan Rate | - |
| Image Type | - |
| Resolution | - |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | CMOS |
| Light Source | Integrated (Red) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Voltage - Supply | 5VDC |
| Termination Style | Cable with Connector |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Visual Field (Max) | 70.0mm x 50.0mm |
| Visual Field (Min) | - |
| Installation Distance | 50.0mm ~ 180.0mm |
| Operating Temperature | 0°C ~ 45°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $1,160.25 | $1,137.05 | $1,114.30 |