| Manufacturers: | Holt Integrated Circuits, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Power Management - Specialized |
| Data Sheet: | HI-8425PQIF |
| Description: | LOW SIDE DRIVER |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Holt Integrated Circuits, Inc. |
| Product Category | PMIC - Power Management - Specialized |
| Series | - |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Applications | Avionics Sensor, Low Side Driver |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 44-BQFP |
| Current - Supply | 10mA |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 44-QFP (10x10) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $20.74 | $20.33 | $19.92 |