| Manufacturers: | HellermannTyton |
|---|---|
| Product Category: | Labels, Labeling |
| Data Sheet: | TAG6-100 |
| Description: | LABEL SELF LAMINATNG 2X3.75" WHT |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | HellermannTyton |
| Product Category | Labels, Labeling |
| Color | White |
| Series | TabTags |
| Material | Vinyl |
| Packaging | 2500 per Pkg |
| Label Size | 2.00" x 3.75" (50.8mm x 95.3mm) |
| Label Type | Self Laminating |
| Part Status | Active |
| Operating Temperature | -46°C ~ 93°C |
| For Use With/Related Products | Dot-Matrix Printer |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $532.59 | $521.94 | $511.50 |