| Manufacturers: | Harwin Inc. |
|---|---|
| Product Category: | RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets |
| Data Sheet: | S0911-46R |
| Description: | RFI SHIELD CLIP COMPACT TIN SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Harwin Inc. |
| Product Category | RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets |
| Type | Shield Clip |
| Shape | - |
| Width | 0.047" (1.20mm) |
| Height | 0.079" (2.00mm) |
| Length | 0.091" (2.31mm) |
| Series | - |
| Plating | Tin |
| Material | Beryllium Copper |
| Shelf Life | - |
| Part Status | Active |
| Shelf Life Start | - |
| Attachment Method | Solder |
| Plating - Thickness | 141.73µin (3.60µm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |