| Manufacturers: | Hammond Manufacturing |
|---|---|
| Product Category: | Rack Components |
| Data Sheet: | 1472-48W |
| Description: | WRITING SURFACE 10X48X4" GRAY |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Hammond Manufacturing |
| Product Category | Rack Components |
| Type | Writing Surface |
| Color | Gray |
| Series | 1472 |
| Weight | 20 lbs (9.1kg) |
| Features | - |
| Material | Metal, Steel |
| Part Status | Active |
| Ventilation | Non-Vented |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Size / Dimension | 10.000" L x 48.000" W x 4.000" H (254.00mm x 1219.20mm x 101.60mm) |
| For Use With/Related Products | 1472-48 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $317.37 | $311.02 | $304.80 |