| Manufacturers: | HARTING |
|---|---|
| Product Category: | Heavy Duty Connectors - Housings, Hoods, Bases |
| Data Sheet: | 19400240461 |
| Description: | CONN HOOD TOP TRIPLE SZ24B M25 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | HARTING |
| Product Category | Heavy Duty Connectors - Housings, Hoods, Bases |
| Size | 24B |
| Style | Top Entry, Triple |
| Series | Han® HPR |
| Features | - |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Thread Size | M25 |
| Housing Color | Black |
| Lock Location | Screw Locks on Hood |
| Connector Type | Hood |
| Housing Finish | Powder Coated |
| Size / Dimension | 7.559" L x 2.283" W x 4.331" H (192.00mm x 58.00mm x 110.00mm) |
| Ingress Protection | IP65/68/69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Dielectric Material | Aluminum, Die Cast |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $166.94 | $163.60 | $160.33 |