| Manufacturers: | Greenliant |
|---|---|
| Product Category: | Memory Cards |
| Data Sheet: | GLS91CP128G3-I-BZ600 |
| Description: | Memory Cards 128GB SATA CFast Card (3D TLC 3K P/E) I-TEMP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| RoHS | Details |
| Brand | Greenliant |
| Width | 42.8 mm |
| Length | 36.4 mm |
| Series | GLS91CP128G3 |
| Product | CFast Cards |
| Tradename | ArmourDrive |
| Dimensions | 36.4 mm x 42.8 mm x 3.6 mm |
| Application | Commercial, Industrial |
| Memory Size | 128 GB |
| Subcategory | Memory & Data Storage |
| Manufacturer | Greenliant |
| Product Type | Memory Cards |
| Configuration | TLC |
| Sustained Read | 550 MB/s |
| Sustained Write | 490 MB/s |
| Product Category | Memory Cards |
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $97.05 | $95.11 | $93.21 |