| Manufacturers: | Grayhill, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Keypad Switches |
| Data Sheet: | 3K012-4RC3AG |
| Description: | CAN-BUS KEYPAD, 12 BUTTON, VERTI |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Grayhill, Inc. |
| Product Category | Keypad Switches |
| Legend | Blank Buttons |
| Series | 3K |
| Features | - |
| Key Type | Rubber Overlay |
| Approvals | CE |
| Key Color | Black |
| Legend Type | Fixed |
| Output Type | CAN Bus (J1939) |
| Part Status | Active |
| Switch Type | Snap Dome |
| Illumination | Illuminated |
| Legend Color | - |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Number of Keys | 12 |
| Operational Life | 1,000,000 Cycles |
| Termination Style | Connector |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Matrix (Columns x Rows) | 3 x 4 |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 46.99mm Dia |
| Contact Rating @ Voltage | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $255.22 | $250.12 | $245.11 |