| Manufacturers: | GlobTek, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | AC DC Desktop, Wall Adapters |
| Data Sheet: | TR9KE1500CCP-N(R6B) |
| Description: | 18W, 12V 1.5A, DESKTOP/EXTERNAL, |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | GlobTek, Inc. |
| Product Category | AC DC Desktop, Wall Adapters |
| Form | Desktop (Class II) |
| Series | GT-46181-18VV-T2 |
| Approvals | CB, CE, cULus, EAC, PSE, S-Mark, UkrSEPRO, VCCI |
| Efficiency | Level VI |
| Input Type | Cord (Sold Separately) |
| Cord Length | 72" (1.83m) |
| Part Status | Active |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Polarization | Positive Center |
| Power (Watts) | 18W |
| Input Connector | IEC 320-C8 |
| Region Utilized | International |
| Voltage - Input | 90 ~ 264 VAC |
| Output Connector | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |
| Size / Dimension | 1.97" L x 3.19" W x 1.22" H (50.0mm x 81.0mm x 31.0mm) |
| Voltage - Output | 12V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Current - Output (Max) | 1.5A |
| No Load Power Consumption | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $13.99 | $13.71 | $13.44 |