GS8322Z72GC-150V
Manufacturers: GSI Technology
Product Category: Accessories
Data Sheet: GS8322Z72GC-150V
Description: SRAM 1.8/2.5V 512K x 72 36M
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
RoHS Details
Type NBT
Brand GSI Technology
Series GS8322Z72GC
Packaging Tray
Tradename NBT SRAM
Access Time 8.5 ns
Memory Size 36 Mbit
Memory Type SDR
Subcategory Memory & Data Storage
Manufacturer GSI Technology
Organization 512 k x 72
Product Type SRAM
Interface Type Parallel
Mounting Style SMD/SMT
Package / Case BGA-209
Product Category SRAM
Moisture Sensitive Yes
Supply Current - Max 210 mA, 260 mA
Supply Voltage - Max 2.7 V
Supply Voltage - Min 1.7 V
Factory Pack Quantity 14
Maximum Clock Frequency 150 MHz