| Manufacturers: | Fujitsu Electronics America, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Voltage Regulators - Linear + Switching |
| Data Sheet: | MB39C022JPN-G-ERE1 |
| Description: | IC REG DL BUCK/LINEAR SYNC 10SON |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Fujitsu Electronics America, Inc. |
| Product Category | PMIC - Voltage Regulators - Linear + Switching |
| Series | - |
| Topology | Step-Down (Buck) Synchronous (1), Linear (LDO) (1) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| w/Sequencer | No |
| w/LED Driver | No |
| w/Supervisor | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 5.5V |
| Number of Outputs | 2 |
| Frequency - Switching | 2MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 10-SON (3x3) |
| Voltage/Current - Output 1 | 0.8V ~ 4.5V, 600mA |
| Voltage/Current - Output 2 | 2.85V, 300mA |
| Voltage/Current - Output 3 | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.70 | $0.69 | $0.67 |