| Manufacturers: | FERROXCUBE |
|---|---|
| Product Category: | Ferrite Cores |
| Data Sheet: | ER41/7.6/32-3C92 |
| Description: | FERRITE CORE |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | FERROXCUBE |
| Product Category | Ferrite Cores |
| Gap | - |
| Width | 32.00mm |
| Finish | Uncoated |
| Height | 7.60mm |
| Length | 40.64mm |
| Series | - |
| Diameter | - |
| Material | 3C92 |
| Core Type | ER |
| Tolerance | - |
| Part Status | Active |
| Supplier Device Package | ER 41 x 7.6 x 32 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $2.69 | $2.64 | $2.58 |