| Manufacturers: | Everlight Electronics Co Ltd |
|---|---|
| Product Category: | LED Indication - Discrete |
| Data Sheet: | 334-15/T2C1-1WYA |
| Description: | LED COOL WHITE CLEAR T-1 3/4 T/H |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Everlight Electronics Co Ltd |
| Product Category | LED Indication - Discrete |
| Color | White |
| Series | - |
| Features | - |
| Lens Size | - |
| Packaging | Bulk |
| Lens Color | Colorless |
| Lens Style | - |
| Part Status | Active |
| Height (Max) | 8.90mm |
| Configuration | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Viewing Angle | 15° |
| Current - Test | 20mA |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | - |
| Lens Transparency | Clear |
| Wavelength - Peak | - |
| Millicandela Rating | 21375mcd |
| Wavelength - Dominant | - |
| Supplier Device Package | T-1 3/4 |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.62 | $0.61 | $0.60 |