| Manufacturers: | Essentra Components |
|---|---|
| Product Category: | Cable Supports and Fasteners |
| Data Sheet: | UMB-1A-RT |
| Description: | CBL CLAMP BUCKLE BLACK ADHESIVE |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Essentra Components |
| Product Category | Cable Supports and Fasteners |
| Type | Clamp, Buckle |
| Color | Black |
| Width | 1.180" (29.97mm) |
| Height | - |
| Length | 1.570" (39.88mm) |
| Series | - |
| Adhesive | Acrylic Based |
| Features | - |
| Material | Neoprene Rubber (NPRN) |
| Packaging | Bulk |
| Screw Size | #10 (M5) |
| Part Status | Active |
| Opening Size | 0.790" (20.07mm) |
| Mounting Type | Adhesive |
| Panel Hole Size | 0.362" (9.19mm) |
| Panel Thickness | - |
| Type Attributes | - |
| Material Thickness | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Bundle Center to Mounting Center | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $3.42 | $3.35 | $3.28 |