GRO175121A
Manufacturers: Essentra Components
Product Category: Bushings, Grommets
Data Sheet: GRO175121A
Description: GROMMET 1.500" PVC BLACK
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer Essentra Components
Color Black
Series GRO
Features Weather Resistant
Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Part Status Active
Panel Thickness 0.125" (3.18mm)
Diameter - Inside 1.500" (38.10mm)
Bushing, Grommet Type Grommet
Panel Cutout Dimensions Circular - 1.750" (44.45mm)