| Manufacturers: | Epson |
|---|---|
| Product Category: | Pin Configurable/Selectable Oscillators |
| Data Sheet: | MG7050HAN 100.000000M-2ACLDAB |
| Description: | XTAL OSC SO 3.3V 14SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Epson |
| Product Category | Pin Configurable/Selectable Oscillators |
| Type | SO (SAW) |
| Height | 0.071" (1.80mm) |
| Output | HCSL |
| Series | MG7050HAN |
| Function | - |
| Part Status | Active |
| Base Resonator | Crystal |
| Package / Case | 14-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | - |
| Frequency - Output 1 | 100MHz |
| Frequency - Output 2 | 100MHz |
| Operating Temperature | -5°C ~ 85°C |
| Current - Supply (Max) | 90mA |
| Current - Supply (Disable) (Max) | 25mA |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $8.96 | $8.78 | $8.61 |