| Manufacturers: | Eaton-Bussmann Electrical Division |
|---|---|
| Product Category: | Electrical, Specialty Fuses |
| Data Sheet: | FNA-30 |
| Description: | FUSE CARTRIDGE 30A 32VAC CYLINDR |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton-Bussmann Electrical Division |
| Product Category | Electrical, Specialty Fuses |
| Class | - |
| Series | FNA |
| Features | Indicating |
| Approvals | CE |
| Fuse Type | Cartridge |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Applications | Electrical, Industrial |
| Mounting Type | Holder |
| Response Time | Slow Blow |
| Package / Case | Cylindrical, Alarm Indicating |
| Voltage Rating - AC | 32V |
| Current Rating (Amps) | 30A |
| Operating Temperature | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1kA |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $29.88 | $29.28 | $28.70 |