| Manufacturers: | EPCOS (TDK) |
|---|---|
| Product Category: | Power Line Filter Modules |
| Data Sheet: | B84142J0320S081 |
| Description: | LINE FLTR 1KVDC 600VAC 320A CHAS |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EPCOS (TDK) |
| Product Category | Power Line Filter Modules |
| Series | B84142 |
| Current | 320A |
| Approvals | cUR, UR |
| Inductance | - |
| Filter Type | Single Phase |
| Part Status | Active |
| Applications | Photovoltaic Inverter |
| Configuration | Two Stage |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Termination Style | Terminal Post |
| Voltage - Rated AC | 600V |
| Voltage - Rated DC | 1000V (1kV) |
| Frequency - Operating | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 100°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $579.60 | $568.01 | $556.65 |