| Manufacturers: | EPCOS (TDK) |
|---|---|
| Product Category: | Power Line Filter Modules |
| Data Sheet: | B84142C1600S081 |
| Description: | LINE FILTER 1.5KVDC 1.6KA CHAS |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EPCOS (TDK) |
| Product Category | Power Line Filter Modules |
| Series | B84142C |
| Current | 1.6kA |
| Approvals | cUL, cUR, UL,UR |
| Inductance | - |
| Filter Type | Single Phase |
| Part Status | Active |
| Applications | Converter |
| Configuration | Two Stage |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Termination Style | Terminal Post |
| Voltage - Rated AC | - |
| Voltage - Rated DC | 1500V (1.5kV) |
| Frequency - Operating | 50 ~ 60Hz |
| Operating Temperature | -25°C ~ 100°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $1,345.50 | $1,318.59 | $1,292.22 |