| Manufacturers: | EPCOS (TDK) |
|---|---|
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Data Sheet: | B82500C0000A002 |
| Description: | FIXED INDUCT 3.9MH 200MA 20 OHM |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EPCOS (TDK) |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Type | Wirewound |
| Series | B82500 |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | - |
| Packaging | Bulk |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 3.9mH |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.394" Dia x 1.276" L (10.00mm x 32.40mm) |
| DC Resistance (DCR) | 20Ohm |
| Current - Saturation | - |
| Current Rating (Amps) | 200mA |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Frequency - Self Resonant | 1.8MHz |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $4.83 | $4.73 | $4.64 |