| Manufacturers: | EPCOS (TDK) |
|---|---|
| Product Category: | Film Capacitors |
| Data Sheet: | B32231D8103K |
| Description: | CAP FILM 10000PF 630VDC AXIAL |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EPCOS (TDK) |
| Product Category | Film Capacitors |
| Series | B32231 |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Packaging | Bulk |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 10000pF |
| Part Status | Obsolete |
| Termination | PC Pins |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Dielectric Material | Polyester |
| Voltage Rating - AC | 200V |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |