| Manufacturers: | ECS Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Crystals |
| Data Sheet: | ECS-196.875-10-33QZ-TR |
| Description: | CRYSTAL 19.6875MHZ 10PF SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ECS Inc. |
| Product Category | Crystals |
| Type | MHz Crystal |
| Series | ECX-33QZ |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Frequency | 19.6875MHz |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 10pF |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Frequency Tolerance | ±15ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 120 Ohms |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |