| Manufacturers: | Display Visions |
|---|---|
| Product Category: | Display Modules - LCD, OLED, Graphic |
| Data Sheet: | EA EPA43-A |
| Description: | 4.3" E-PAPER GRAY SCALES |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Display Visions |
| Product Category | Display Modules - LCD, OLED, Graphic |
| Series | - |
| Dot Size | - |
| Backlight | Without Backlight |
| Dot Pitch | 0.11mm W x 0.11mm H |
| Interface | - |
| Dot Pixels | 800 x 600 (SVGA) |
| Part Status | Active |
| Touchscreen | - |
| Display Mode | Reflective |
| Display Type | TFT - Electronic Paper Display (EPD) |
| Viewing Area | 66.00mm W x 88.00mm H |
| Graphics Color | - |
| Background Color | - |
| Diagonal Screen Size | 4.3" (109.22mm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $105.02 | $102.92 | $100.86 |