PI3V314BE
Manufacturers: Diodes Incorporated
Product Category: Interface - Analog Switches - Special Purpose
Data Sheet: PI3V314BE
Description: IC VIDEO MUX/DEMUX 4X1 40BQSOP
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer Diodes Incorporated
Series -
Features RGB
Packaging Tube
Part Status Obsolete
Applications Video
-3db Bandwidth 375MHz
Package / Case 40-FSOP (0.154", 3.90mm Width)
Switch Circuit -
Base Part Number PI3V314
Number of Channels 3
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package 40-BQSOP
On-State Resistance (Max) 8Ohm
Voltage - Supply, Dual (V±) -
Voltage - Supply, Single (V+) 2.5V, 3.3V