| Manufacturers: | Diodes Incorporated |
|---|---|
| Product Category: | Crystals |
| Data Sheet: | GC1200043 |
| Description: | CRYSTAL METAL CAN 49S/SMD T&R 1K |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Product Category | Crystals |
| Type | MHz Crystal |
| Series | SaRonix-eCera™ GC |
| Frequency | 12MHz |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Operating Mode | Fundamental |
| Load Capacitance | 12pF |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 35 Ohms |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.24 | $0.24 | $0.23 |