| Manufacturers: | Diodes Incorporated |
|---|---|
| Product Category: | Crystals |
| Data Sheet: | FL0800011Q |
| Description: | CRYSTAL CERAMIC SEAM3225 T&R 3K |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Product Category | Crystals |
| Type | MHz Crystal |
| Series | SaRonix-eCera™ FL |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Frequency | 8MHz |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 12pF |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Frequency Stability | ±60ppm |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.78mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 600 Ohms |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.39 | $0.38 | $0.37 |