| Manufacturers: | Diodes Incorporated |
|---|---|
| Product Category: | TVS - Diodes |
| Data Sheet: | D3V3X4U10LP-7 |
| Description: | TVS DIODE 3.3V 3V U-DFN2510-10 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Product Category | TVS - Diodes |
| Type | Zener |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-UFDFN |
| Power - Peak Pulse | 18W |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Capacitance @ Frequency | 450pF @ 1MHz |
| Supplier Device Package | U-DFN2510-10 |
| Unidirectional Channels | 4 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 5.5V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 3V (Typ) |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3.3V (Max) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 3A (8/20µs) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |