| Manufacturers: | Digi International |
|---|---|
| Product Category: | RF Transceiver Modules |
| Data Sheet: | CC-MX-JN58-Z1 |
| Description: | I.MX6UL-2, 528 MHZ, INDUSTRIAL T |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Digi International |
| Product Category | RF Transceiver Modules |
| Series | ConnectCore® 6UL |
| Protocol | - |
| Data Rate | - |
| Frequency | 528MHz |
| Modulation | - |
| Memory Size | 256MB Flash, 256MB RAM |
| Part Status | Active |
| Sensitivity | - |
| Antenna Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Module |
| Power - Output | - |
| Voltage - Supply | 5V |
| Serial Interfaces | Ethernet |
| RF Family/Standard | General ISM < 1GHz |
| Utilized IC / Part | - |
| Current - Receiving | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Transmitting | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $73.33 | $71.86 | $70.43 |