| Manufacturers: | Digi International |
|---|---|
| Product Category: | AC DC Desktop, Wall Adapters |
| Data Sheet: | 76000934 |
| Description: | AC POWER SUPPLY |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Digi International |
| Product Category | AC DC Desktop, Wall Adapters |
| Form | Wall Mount (Class II) |
| Series | - |
| Weight | - |
| Approvals | - |
| Efficiency | - |
| Input Type | Fixed Blade |
| Cord Length | 60" (1.52m) |
| Part Status | Active |
| Applications | - |
| Polarization | - |
| Power (Watts) | 15W |
| Input Connector | - |
| Region Utilized | - |
| Voltage - Input | 100 ~ 240 VAC |
| Output Connector | - |
| Size / Dimension | 2.76" L x 2.17" W x 1.77" H (70.0mm x 55.0mm x 45.0mm) |
| Voltage - Output | 5V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Current - Output (Max) | 3A |
| No Load Power Consumption | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $25.00 | $24.50 | $24.01 |