| Manufacturers: | Delta Electronics |
|---|---|
| Product Category: | LED Drivers |
| Data Sheet: | USCI-150140GC |
| Description: | USCI-PRO 150W DIMMING |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Product Category | LED Drivers |
| Type | Constant Current |
| Series | USCI-PRO |
| Dimming | Analog |
| Ratings | IP52 |
| Features | OCP, OTP, OVP, SCP |
| Topology | AC DC Converter |
| Approvals | CB, CE, cULus |
| Efficiency | 93% |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Power (Watts) | 150W |
| Size / Dimension | 8.40" L x 2.36" W x 1.50" H (213.4mm x 59.9mm x 38.1mm) |
| Voltage - Output | 72 ~ 214V |
| Number of Outputs | 1 |
| Termination Style | Wire Leads |
| Voltage - Isolation | 3.75kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C |
| Voltage - Input (Max) | 305VAC |
| Voltage - Input (Min) | 108VAC |
| Current - Output (Max) | 1.4A |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $81.29 | $79.66 | $78.07 |