| Manufacturers: | Delta Electronics |
|---|---|
| Product Category: | AC DC Converters |
| Data Sheet: | PMH-24V200WCBA |
| Description: | AC/DC CONVERTER 24V 200W |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Product Category | AC DC Converters |
| Type | Enclosed |
| Series | PMH (200W) |
| Features | Adjustable Output, DC Input Capable, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input |
| Approvals | CB, CE, cURus |
| Efficiency | 91.5% |
| Part Status | Active |
| Applications | Household Appliances, ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Power (Watts) | 200W |
| Voltage - Input | 85 ~ 264 VAC |
| Size / Dimension | 7.48" L x 3.82" W x 1.50" H (190.0mm x 97.0mm x 38.0mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 4.5kV |
| Minimum Load Required | - |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (With Derating) |
| Current - Output (Max) | 8.33A |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $62.22 | $60.98 | $59.76 |