PJ-24V100WBRA
Manufacturers: Delta Electronics
Product Category: AC DC Converters
Data Sheet: PJ-24V100WBRA
Description: AC/DC CONVERTER 24V 100W
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer Delta Electronics
Type Open Frame
Series PJ (100W)
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Approvals CB, CE, cURus, TUV
Efficiency 89%
Part Status Active
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 100W
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Size / Dimension 6.10" L x 2.44" W x 1.30" H (155.0mm x 62.0mm x 33.0mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Current - Output (Max) 4.3A