| Manufacturers: | Delta Electronics |
|---|---|
| Product Category: | DC Brushless Fans (BLDC) |
| Data Sheet: | ASB04505HA-AF00 |
| Description: | FAN 5 VDC 45MMX10MM 6000RPM TACH |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Product Category | DC Brushless Fans (BLDC) |
| RPM | 6000 RPM |
| Noise | 34.5 dB(A) |
| Width | 10.00mm |
| Series | ASB |
| Weight | 0.035 lb (15.88 g) |
| Air Flow | 11.8 CFM (0.330m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | Speed Sensor (Tach) |
| Approvals | CE, cURus, VDE |
| Part Status | Active |
| Termination | 3 Wire Leads |
| Bearing Type | Sleeve |
| Power (Watts) | 1.35W |
| Voltage Range | 4 ~ 5.5VDC |
| Static Pressure | 0.184 in H2O (46.0 Pa) |
| Voltage - Rated | 5VDC |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Material - Blade | Plastic |
| Material - Frame | Plastic |
| Size / Dimension | Square - 45mm L x 45mm H |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | 0.270A |
| Operating Temperature | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $4.44 | $4.35 | $4.26 |